FAQ PAINTBALL

1.CZY PAINTBALL TO BEZPIECZNA “ZABAWA”?

Zdecydowanie tak! Paintball wbrew obiegowej opinii należy do bezpiecznego sportu. Jeśli gracz spełnia podstawowe środki ostrożności nic stać się nie może. Poza tym firma TRYGON czuwa cały czas nad zawodnikami i dba o to by nikomu nic się nie stało. Gwarantuje to stała obecność sędziów na polu gry.

2. CZY TRAFIENIE KULKĄ JEST BOLESNE?

Minimalna odległość, z jakiej strzelamy do zawodnika drużyny przeciwnej wynosi 5-6 metrów. Z takiej odległości uderzenie kulki (cienka skorupka żelatynowa wypełniona farbą spożywczą) nie robi nam większej szkody. Reasumując, nie jest to bolesne pod warunkiem, że przestrzegamy zasad gry.

3. CZY PRZY GRZE W PAINTBALL JEST OGRANICZENIE WIEKOWE?

Tak, jest ograniczenie i wynosi ono 18 lat, lecz ta granica może być obniżona do 14-15 lat, jeśli rodzic lub opiekun prawny podpisze oświadczenie, iż zgadza się na udział dziecka w rozgrywce. W miarę możliwości wskazana jest obecność rodzica / opiekuna lub wcześniejsza rozmowa z właścicielem pola.

4. NIE WIEM JAK OBSŁUGUJE SIĘ MARKER, CO ROBIĆ?

To nie jest żaden problem, ponieważ TRYGON przed każdym wejściem na pole robi krótki wykład na temat obsługi markerów, zasad bezpieczeństwa, wskazań i przeciwwskazań, tak więc szkolenie będzie przeprowadzone i nie ma się czym martwić.

5. CO Z BEZPIECZŃSTWEM ZAWODNIKÓW?

Przed każdym wejściem na pole, niezależnie od tego czy ktoś jest zawodowym graczem, czy też przyjechał pobawić się po raz pierwszy w swoim życiu, zostaną mu przekazane zasady zachowania się na polu. Każdy z graczy otrzymuje ubranie ochronne i maskę VENTS INVERT całkowicie zabezpieczającą głowę (włącznie z potylicą). Okulary wmontowane w maskę posiadają nieparującą szybkę, co zapewnia duży komfort gry w każdych warunkach.

6. CZY KOBIETY MOGĄ GRAĆ W PAINTBALL?

Zdecydowanie tak! Nie dość, że lepiej strzelają to częściej wygrywają z mężczyznami. Bardziej zawziętych i upartych zawodników trudno szukać wśród męskiej części graczy. Tak więc Panowie, pod żadnym pozorem nie lekceważcie Pań na polu, bo są od Was lepsze.

7. CZY ORGANIZATOR IMPREZY MA WYKUPIONE OC I CZY W RAZIE NIESZCZĘŚLIWYCH ZDARZEŃ MOŻNA DOMAGAĆ SIĘ ODSZKODOWANIA?

TAK, Organizator ma wykupione OC. Każda firma, która organizuje imprezy paintballowe powinna takie ubezpieczenie posiadać. Mimo, iż paintball to dość bezpieczny sport, uznawany jest za ekstremalny

8.ILE OSÓB MUSZĘ ZEBRAĆ, ABY ZORGANIZOWAĆ STRZELANIE Z TRYGONEM?

Minimalna wielkość grupy jaką obsłużymy to 10, osób ale zachęcamy do kontaktowania się z Nami, ponieważ zdarza się, że mamy możliwość przyłączenia mniejszej ilości osób do innej grupy.

  • email
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Śledzik
  • Flaker
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Wykop